Witches tarot apžvalga

Kas jau susipažinot su TARO kaladės pagrindais, su jos sudėtimi – 22 Didžiaisiais Arkanais ir 56 Mažaisiais Arkanais, ir jeigu pažintį pradėjote nuo Vaito (Waite) kaladės, kurioje nupiešti paveikslėliai ir ant Mažųjų Arkanų, ir jeigu jūs nesate krikščionys ar jums nepatinka krikščioniška atributika bei krikščioniškos dogmos, galite pasirinkti iš taip vadinamų Vaito klonų, kurie išlaiko Arkanų pagrindines reikšmes, bet turi ir savo niuansų. Viena iš pakraipų – pagoniškos Taro kaladės. Viena iš tokių – Elen Dugan WITCHES TAROT (Raganų taro). Su kalade gaunate ir E. Dugan parašytą išsamią knygą, kurią rekomenduočiau naudotis, nes joje yra išsamiai aprašyti visi Arkanai ir jų reikšmės.

Ryškiausias skirtumas matosi kortose:

XV VELNIO Arkane, kuris WITCHES TAROT pavadintas TAMSIĄJA PUSE (arba Šešėline puse), nes Velnio sąvoka atėjo kartu su krikščionybe, pagonybėje jos nebuvo. Šis Arkanas parodo žmogaus vidines baimes.

XVIII MĖNULIO Arkane nupiešta deivė Hekatė ir jos trys vilkai kompanionai, vietoje Vaito kaladėje vaizduojamų šuns, vėžio ir vilko.

VI MYLIMŲJŲ Arkane nebeliko nei rojaus, nei kabalos medžių.

XX TEISMO Arkanas pervadintas į KARMOS Arkaną. Vietoje prisikėlimo iš karstų čia matome tris asmenis, kurie, susikibę už rankų per saulės užtemimą, atlieka ritualinius veiksmus.

XXI PASAULIO Arkane yra pavaizduotas Žalias raguotas Gamtos Dievas.

Mažajame Arkane PENKIUOSE PENTAKLIUOSE vietoj bažnyčios vitražų ir dviejų vargetų pavaizduotas medis be lapų su Penkiais Pentakliais, žiema… Ir tik šaltoje pūguotoje gamtoje prasikalusi mažytė vilties gėlytė – Snieguolė.

Nors kaladė remiasi Vaito pagrindu, vis tik yra savų niuansų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. Taip pat reikia žiūrėti kas ant pačios kortos yra pavaizduota. Vienų Arkanų reikšmė yra aštresnė, kitų švelnesnė už Vaito kaladės.

Kadangi yra išleista begalė kaladžių, norint rinktis ne klasikines, bet analogiškas, siūlau peržiūrėti galerijas ar YouTube kaladžių pristatymus, kad nusipirkus netektų nusivilti. Dauguma kaladžių yra įvardintos kaip TARO, turi 22 Didžiuosius ir 56 Mažuosius Arkanus, tačiau pagal jų turinį jas greičiau galima priskirti prie orakulinio tipo kaladžių.

Kaip pavyzdys yra VIKINGS TAROT, kurios nerekomenduoju pirkti jeigu jūs nesidomite Skandinavų mitologija ir nesiruošiate dirbti su runomis. Šita kaladė yra tikrai gili ir didelė pagalbininkė būtent tiems, kurie užsiima runų mantika ir magija, skatina studijuoti ir gilintis į Skandinavų mitologiją bei Edas.

Parengė Jolanta Simonavičienė
Close
Close

Krepšelis

Close

Jūsų Krepšelis tuščias!

Tęsti apsipirkimą

Sidebar
Mes pranešime, kai prekė vėl bus prekyboje. Palikite savo el.pašto adresą.