Jack-O’-Lantern Tarot

20,06 

 

Išsiunčiame kitą darbo dieną po gauto apmokėjimo.

3 domisi šia preke
ISBN: 9788865276990 Produkto kodas: EX277 Kategorija: Žymos: , ,
Aprašymas

Jack-O’-Lantern Tarot

Koks yra neblėstantis lapkričio 1-osios jausmas? Kol pasaulis sukasi ratu ir pamažu ateina žiema, atstumas tarp akivaizdaus ir švento nyksta ir blėsta. Pagal Giuliano Costa meną, besijuokianti ir besišaipanti, dantis rodanti makabriška nauja Taro kortų kaladė – amžinos išminties ir pavojingo žavesio rinkinys, visiškai pernešantis Helovino dvasią į Taro pasaulį.

Jack-O’-Lantern istorija

Nors dažnai manoma, kad Helovino idėja į mūsų kraštus atkeliavo iš Amerikos, tiesa – kiek kitokia. Iš tiesų šventės užuomazgos gimė keltų žemėse, minint kalendorinę vasaros pabaigos šventę Samhainą. Tik gerokai vėliau, kaip spėjama, į keltų žemes atsikėlus katalikų vienuoliams, ši šventė kito ir įgavo visai kitokį pavidalą. Moliūgų žibintai – kaip pagrindinis Helovino simbolis – atsirado taip pat iš senųjų keltų tradicijų. Tiesa, senaisiais laikais vadinamasis keltų žibintas buvo gaminamas iš ropės, ir tik tradicijoms persikėlus į Ameriką jį pakeitė tuose kraštuose kur kas populiaresni moliūgai.

Tiesą pasakius, žibinto pavadinimas yra kilęs iš pranešimų apie keistas virš durpynų mirguliuojančias švieseles, kurios vadinamos  will-o’-the-wisps arba jack-o’-lanterns (džeko žibintai) – ignis fatuus (iš lotynų kalbos – svaiginanti ugnis). Pavadinimas taip pat yra siejamas ir su legenda apie Girtuoklį Džeką.

Airių legenda pasakoja apie vieną sukčių, vardu Džekas, kuris apgaule privertė Šėtoną pažadėti, kad už savo nuodėmes nepateks į pragarą. Kai Džekas mirė, jam buvo uždrausta įžengti į rojų, todėl jis atvyko prie pragaro vartų ir prašėsi įleidžiamas vidun. Tačiau Šėtonas laikėsi duoto pažado ir jo neįleido. Jis pasiuntė Džeką visą amžinybę klaidžioti po žemę, o kad galėtų pasišviesti kelią, įdavė jam žarijų išskobtoje ropėje. Taip ir atsirado „Džeko žibintas“.

Jack-O’-Lantern Tarot

Dėžutėje rasite 78 kortas ir bukletuką keliomis užsienio kalbomis.

Kortų dydis: 6,5 x 11,8 cm.

Autorius: Giuliano Costa.

Leidėjas: Lo Scarabeo.

 

 

Papildoma informacija
Svoris0,300 kg
Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Palikite pirmąjį atsiliepimą apie “Jack-O’-Lantern Tarot”

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close
Close

Krepšelis

Close

Jūsų Krepšelis tuščias!

Tęsti apsipirkimą

jack-o-lantern tarot
Jack-O’-Lantern Tarot
20,06  Į krepšelį
Mes pranešime, kai prekė vėl bus prekyboje. Palikite savo el.pašto adresą.